SEO ir HTTP peradresavimo (3xx) kodai

Trumpai apie HTTP peradresavimo kodus

HTTP peradresavimo kodas, sutrumpintai peradresavimas, yra būdas nukreipti lankytojus ir paieškos variklius iš vieno URL į kitą. Peradresavimai naudojami perkeliant turinį į naują URL, ištrinant puslapius arba keičiant domenų pavadinimus ar sujungiant svetaines.

Kad suprasti straipsnio turinį, reikia būtinai žinoti, kas yra URL adresas →

Kas yra peradresavimai?

Peradresavimai yra būdas nukreipti lankytojus ir paieškos variklius į kitą URL, nei jie prašė. Peradresavimai atlieka svarbų vaidmenį naudojant SEO, todėl svarbu žinoti, kokių tipų peradresavimai yra, kada kuriuos naudoti ir kaip jie skiriasi vienas nuo kito.

Peradresavimas yra svarbus tiek lankytojams, tiek paieškos sistemoms, kai turinys perkeliamas:

Lankytojai: norite pasiūlyti lankytojams puikią vartotojo patirtį savo svetainėje. Kai jie prašo turinio, kuris anksčiau buvo pasiekiamas URL A, nenorite, kad jie pasiektų 404 puslapį. (nerastas puslapis) Norite, kad jie būtų nukreipti į URL B.

Paieškos varikliai: norite, kad paieškos sistemos suprastų, kad turinys persikėlė arba yra laikinas, ar nuolatinis. Tinkamų signalų teikimas paieškos sistemoms yra labai svarbus jūsų SEO našumui.

Kada naudoti peradresavimus

Peradresavimus naudojate, kai perkeliate turinį ir norite, kad turinys išlaikytų savo vertę.

Taikymo sritis skiriasi; galite tiesiog perkelti vieną puslapį arba perkelti visą svetainę į kitą domeną.

Kai paveikiami tik keli URL, naudokite URL peradresavimus.

Pavyzdys: vasaros išpardavimo kampanija – laikinas URL peradresavimas.

Tarkime, kad turite laikiną šlepečių vasaros išpardavimo laikotarpį. Kai žmonės parašo šlepetės kategorijos puslapio adresu https://www.domain.com/slepetes/, norite, kad jie būtų nukreipti į https://www.domain.com/slepetes-vasaros-išpardavimas/, kurios dizainas yra kitoks ir jame yra ribotas pasiūlymas.

Puslapis https://www.domain.com/slepetes-vasaros-išpardavimas/ bus pašalintas po 2 savaičių, o tada https://www.domain.com/slepetes/ vėl bus paleistas.

Tokiu atveju norite, kad paieškos sistemos atsimintų https://www.domain.com/slepetes/ ir išsaugotų jį indekse, nes peradresavimas buvo tik laikino pobūdžio tada turėtumėte naudoti 302 peradresavimą.

Pavyzdys: puslapių su SEO verte ištrynimas

Tarkime, kad kai kurie produktai jūsų svetainėje nebepasiekiami ir ateityje nebegrįš. Ką daryti?

Ištrinate tuos produktų puslapius ir 301 peradresuojate šiuos URL į tinkamiausią alternatyvų puslapį. Dažniausiai tai susijęs produktas, bet jei tai neįmanoma, galite peradresuoti į pirminę kategoriją arba 5 titulinį puslapį.

Pavyzdys: domenų vardų keitimas

Tarkime, kad perkeliate savo svetainę į naują domeno pavadinimą, tada turėsite į ją nukreipti ir lankytojus, ir paieškos variklius. Peradresavimas atliekamas žiniatinklio serverio lygiu ir panašus į URL peradresavimą, tiesiog peradresavimo apimtis labai skiriasi – tai veikia visą svetainę.

Kokie yra peradresavimų tipai?

Peradresavimus galima suskirstyti į serverio pusės ir kliento pusės peradresavimus. Abu peradresavimo tipai gali būti įgyvendinami įvairiais būdais.

Dažniausiai naudojami peradresavimo būsenos kodai:

http kodai

301 peradresavimas: perkeltas visam laikui

Kas yra 301 peradresavimas?

301 peradresavimas yra serverio pusės peradresavimas, kuris peradresuoja vartotojus iš URL A į URL B, tuo pačiu signalizuojantis paieškos sistemoms, kad URL A turinys visam laikui perkeltas į URL B.

Kalbant apie peradresavimus, 301 peradresavimas paprastai yra geriausias pasirinkimas. Verta paminėti, kad naršyklės dažnai talpina 301 peradresavimus dėl jų nuolatinio pobūdžio.

301 pvz

301 peradresavimo vaidmuo SEO

Bendras sutarimas yra tas, kad 301 peradresavimas perduoda 95–99 % puslapio įgaliojimų iš seno URL į naują URL. Nors lankytojas nepastebės skirtumo tarp 301 peradresavimo ir 302 peradresavimo, paieškos varikliui tai yra visiškai skirtingi signalai.

Kaip sukurti 301 nukreipimą su Rank Math

302 peradresavimas: perkeltas

Kas yra 302 peradresavimas?

302 peradresavimas yra serverio pusės peradresavimas, kuris peradresuoja vartotojus iš URL A į URL B, tuo pačiu signalizuojantis paieškos varikliams, kad URL A turinys laikinai perkeltas į URL B.

302 peradresavimo vaidmuo SEO

Pagal numatytus nustatymus 302 peradresavimas neperduoda jokio puslapio įgaliojimo iš senojo URL į naują URL. 302 peradresavimai naudojami retai, nes daugeliu atvejų norite perduoti puslapio autoritetą, o tik 301 peradresavimas leis tai padaryti.

303 peradresavimas

Kas yra 303 peradresavimas?

303 peradresavimas yra serverio pusės peradresavimas, užtikrinantis, kad lankytojai negalės iš naujo pateikti formų naršyklėje naudodami mygtuką Atgal, nes 303 peradresavimas rodo, kad tolesnė užklausa į laikinąjį URL turėtų būti pateikta. 303 peradresavimas turėtų būti naudojamas tik formų pateikimui svetainėse tvarkyti.

307 peradresavimo vaidmuo SEO

Panašiai kaip ir naudojant 302 peradresavimus, 307 peradresavimas turėtų būti naudojamas tik tada, kai turinys laikinai perkeltas į kitą URL. Šiuo metu vis dar neaišku, kaip paieškos varikliai apdoroja 307 peradresavimą, todėl rekomenduojame naudoti 302 peradresavimą, kad būtų rodomas turinys laikinai perkeltas.

308 peradresavimas: nuolatinis peradresavimas

308 peradresavimas yra nuolatinė 307 peradresavimo versija. Kaip ir galima tikėtis naudojant nuolatinį peradresavimą, 308 peradresavimas perduoda puslapio įgaliojimus.

Panašiai kaip 307 peradresavimas, 308 peradresavimas išlaiko iš pradžių naudotą HTTP metodą. Šiuo metu vis dar neaišku, kaip paieškos varikliai apdoroja 308 peradresavimą, todėl rekomenduojame naudoti 301 peradresavimą, kad būtų parodytas turinys visam laikui.

Meta atnaujinimo peradresavimas

Meta atnaujinimo peradresavimas įgyvendinamas naudojant meta refresh elementą, esantį skiltyje <head>. Jis naudojamas norint nurodyti naršyklei atnaujinti puslapį arba įkelti kitą URL po tam tikro sekundžių skaičiaus.

Kai tik galite, venkite peradresavimų
Taip, perskaitėte teisingai: kai tik galite, nenaudokite peradresavimų. Jie padidina įkėlimo laiką ir išeikvoja tikrinimo biudžetą.

Atminkite, kad visiškai gerai naudoti 301 peradresavimus, kad sukonfigūruotumėte savo žiniatinklio serverį.

Peradresuoti į atitinkamą alternatyvų URL

Diegiant peradresavimus būtina peradresuoti senus URL į tinkamiausią alternatyvų URL. Akivaizdu, kad tai svarbu vartotojo požiūriu, todėl paieškos sistemos tai taip pat laiko svarbiu. Jei peradresuosite į nesusijusius URL, rizikuojate, kad paieškos varikliai nesujungs senojo URL vertės su nauju. Dėl to atsiranda 404 klaida.

Venkite grandininių peradresavimų

Naudodami peradresavimus būkite budrūs, kad nebūtų peradresavimų. Grandininis peradresavimas yra tada, kai prašoma vieno URL, peradresavimas naudojamas nukreipti jį į kitą URL, o šis konkretus URL taip pat peradresuojamas.

Nukirpti brūkšnį ar nekirpti

Taip pat pasirinkite savo pirmenybę, kai kalbate apie pasviruosius brūkšnius. Paieškos varikliams www.pavyzdys.com/puslapis-a ir www.pavyzdys.com/puslapis-a/ yra skirtingi URL adresai. Kai abu URL pateikia tą patį puslapį ir nenaudojamas kanoninis URL.

Jei pageidaujate turėti pasvirąjį brūkšnį: įsitikinkite, kad užklausos į puslapio versiją be pasvirojo brūkšnio būtų peradresuotos į versiją su pasviruoju brūkšniu.

Korpusas

Kai žmonės pateikia nuorodas į kitas svetaines, jie kartais daro klaidų. Jie į URL gali įtraukti mažųjų ir didžiųjų raidžių derinį.

Pavyzdys: https://www.pavyzdys.com/apie-Mus/. Jei žmonės prašo tokio URL, būtinai peradresuokite jį mažosiomis raidėmis: https://www.pavyzdys.com/apie-mus/ puslapį, kad išvengtumėte galimo turinio pasikartojimo ir netikėtų 404 problemų. .

Išvalykite peradresavimus

Turint (šimtus) tūkstančių peradresavimų, priklausomai nuo peradresavimų įgyvendinimo būdo, svetainė gali gerokai sulėtėti.

Sumažinkite peradresavimų skaičių svetainėje iki minimumo. Periodiškai tikrinkite, kurie peradresavimai yra būtini ir kuriuos galima išvalyti. Peradresuoti turėtų būti tik tie URL, kurie turi įeinančių nuorodų i sulaukia rimto persiuntimo srauto.